Kalambury i gra słów

Dobre jest

#
#
Brat 10.02.2021

Świat bajek i mitologii

Odwieczną i bardzo popularną polską bajką jest historia o Kopciuszku. Młode dziewczyny z niecierpliwością czekają na przybycie swojego bohatera. W większości przypadków jest przystojnym księciem uroczo prezentującym się w urodzie swojej siostry.

Podróż Kopciuszka do ziemi obiecanej nie jest bezcelowa. Zmusiła go do tego klątwa. Księżniczka musiała to zrobić. To wtedy ktokolwiek wpadł na jedną lub dwie sztuczki. Historia Kopciuszka i jej podróży jest historią tak starą, że tylko najbardziej utalentowani i zdeterminowani mogą ją opowiedzieć - a mimo to nadal w nią wierzy się dzisiaj. Mamy na przykład własne wersje w naszych szkołach. Pod koniec filmu Disneya jest nawet przejażdżka Kopciuszkiem. Jest też wersja z telenoweli. Cóż, Kopciuszek to postać fikcyjna, ale historia Kopciuszka jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Mamy inne wersje historii o Kopciuszku. Oczywiście nie wszystkie z nich są obiektywnie bardziej interesujące, ale w ich przypadku trochę więcej jest sztuczką.

Mamy historię Kopciuszka opowiedzianą w formie bajek takich jak: Śpiąca królewna, Opowieść wigilijna, Dziadek do orzechów, Kilof szczęścia czy Ten, w którym zniknęła księżniczka Jasmine. W końcu żaden z nich nie jest dziś sławny. Szkoda, bo fajnie byłoby mieć bajkę, którą wielu uważa za jedną z najlepszych romansów.

Tagi: jedną, księżniczka, bajek, kopciuszku, kopciuszka, historia, wersje, bajek cm umk, bajek ignacego krasickiego, bajek,