Kalambury i gra słów

Dobre jest

#
#
Brat 14.12.2020

Gdzie zabrać - Skąd wziąć pożyczkę? i

Wziąć oddech. . To jest bardzo duża strona. Spójrzmy na to z innej strony. Najpierw krótkie wprowadzenie.

Czym jest pożyczka i czym różni się od pożyczki?

Pożyczka to rodzaj zabezpieczenia, tj. mi. ekwiwalent w gotówce. Ma on zastąpić rolę banku jako podstawowej instytucji finansowej. W przypadku kredytu pożyczkodawcą jest bank, poręczycielem kredytu jest bank ubezpieczony, a ubezpieczonym - firma pożyczkowa.

Skąd to nieporozumienie?

Nieporozumieniem jest porównywanie oświadczeń o zdolności kredytowej różnych firm. Porównanie sprawozdań finansowych uniemożliwia określenie maksymalnej zdolności kredytowej. Jak powszechnie uważa się, maksymalną zdolność kredytową dla danej firmy można obliczyć jedynie z bilansu. W końcu firma może mieć rezerwy gotówkowe i / lub zaległe raty. Różnica w raportowanych kwotach to także szansa dla banku na ocenę zdolności kredytowej.

Skąd wziąć pożyczkę?

Pożyczki są oferowane przez wszystkie banki. Wybór między bankami jest ważny. Nie da się udzielić kompleksowej rekomendacji, ponieważ każdy bank pozwala swoim klientom wybrać własne warunki spłaty. Z pewnością o decyzji decyduje oferta banku, że określona kwota zostanie pożyczona po określonym oprocentowaniu. Nie jest jednak konieczne zaciągnięcie kredytu, aby poznać swoje możliwości i oferty banków. Są też firmy, które nie dostarczają sprawozdań finansowych i dlatego nie trzeba ich porównywać.

Porównania są dobre, ale opowiadają tylko część historii. Nie możesz poznać własnej zdolności kredytowej, jeśli nie wiesz, co ujawnia porównanie - nie możesz poznać swojej sytuacji finansowej, jeśli nie wiesz, jak przeprowadzić analizę porównawczą.

Najlepsza porównywarka to wskazówka. To nie jest kryształowa kula. To jest punkt wyjścia. To ma być standard. Nie jest. Nigdy nie należy go porównywać. Wystarczy wiedzieć, co ujawnia porównywarka: co oznacza rozsądny zakres wartości i źródeł dochodu.

Metoda porównania nie powinna być podstawą do tworzenia własnej strategii porównawczej. Porównanie firm korzystających z tej samej porównywarki daje takie same wyniki. Z tego samego powodu. Porównanie powinno być oparte na wartościach i źródłach dochodów przedsiębiorstw.

Porównywarki używane przez banki nie są doskonałe. Jednak banki korzystające z porównywarek zwykle dają najlepsze wyniki. Jeśli znajdziesz porównywarkę internetową, która nie działa, spróbuj skorzystać z kredytu kantorowego. Powinien dać ci więcej pewności siebie.

Skąd wziąć pożyczkę porównawczą?

Porównania są dobre, ale nie każdego stać na sfinansowanie pożyczki porównawczej. Nie zawsze jest to opłacalne, a niektóre firmy nie oferują pożyczek gotówkowych. Skąd więc wiesz, którą firmę wybrać? Łatwo - wystarczy spojrzeć na wysokość naliczanych odsetek i okres spłaty. Jeśli nie wiesz, czy firma ma kredyt gotówkowy, czy nie, nigdy nie możesz być pewien.

Witryna porównawcza musi spełniać wszystkie wymagania. Porównywarka internetowa musi:

pokaż najwyższe możliwe porównanie dla wszystkich firm;

nie wykazują bardzo wysokiego porównania dla danej firmy (tj. sytuacja, w której firma jest wyceniana o ponad sto tysięcy złotych niżej niż porównywana);

nie wykazują bardzo wysokiego porównania dla danej kwoty kredytu (i. sytuacja, w której firma zarabia o ponad sto tysięcy złotych więcej niż porównywana);

nie udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane w serwisie (tj. sytuacja, w której na pytania nie ma odpowiedzi w samej witrynie, a jedynie w aplikacji).

Gdzie zabrać

Dla osób, które nie mogą lub nie chcą wziąć pożyczki porównawczej, dostępne są specjalne porównywarki. Oczywiście każdy może zaciągnąć pożyczkę porównawczą, ale ważne jest, aby wybrać taką porównywarkę, która nie będzie powodować nieuczciwych porównań. Witryna porównawcza powinna być bezstronna i obiektywna, tj. nie powinno być stronnicze na korzyść pożyczkobiorcy.

Porównania są dobre, ale nie każdego stać na pożyczkę porównawczą. Niektórzy ludzie nie mają innych źródeł dochodu, więc nie mogą liczyć na życzliwość innych. Mogą liczyć na pomoc banku porównawczego, ale nie są zobowiązani do skorzystania z tej możliwości. Oczywiście bank porównawczy nie jest wymagany, jeśli porównywarka internetowa zawiera tylko rzetelne porównania. Warto jednak przed podjęciem decyzji zajrzeć na stronę porównawczą.

Gdzie zabrać

Porównania są dobre, ale nie każdy może sobie pozwolić na ich własne porównanie. Budżet porównawczy to dobre rozwiązanie. Jednak nie jest to obowiązkowe. Niektórzy ludzie nie mają pewnego źródła dochodu, więc nie mogą liczyć na hojność innych

Tagi: banki,